Magyar keresztényként felemeljük hangunkat a múlt meghamisítása ellen

2014. Február 24. / 11:08


Magyar keresztényként felemeljük hangunkat a múlt meghamisítása ellen

Magyar keresztényekként, és az ország múltjáról, jelenéről és jövőjéről felelősen gondolkodó állampolgárokként egyetértünk olyan kezdeményezésekkel, amelyek a Holokauszt történelmének hiteles feltárást, a felelősség őszinte felismerését és a valódi szembenézést segítik – fogalmaznak honlapunkhoz eljuttatott nyilatkozatukban magyar keresztény gondolkodók.



Ezzel is szeretnénk kinyilvánítani, hogy a magyarországi zsidóság jelentős részének elpusztítása megtörtént. Ez megkérdőjelezhetetlen tény. Minderről nem csupán történelmi ismereteinkből szereztünk tudomást, hanem a megbékélés útját keresve évek óta személyesen meghallgattuk számos, ezeket a borzalmakat személyesen átélt túlélő visszaemlékezését – írják az aláírók.

Szembesülve az üldöztetés mértékével, a magyar lakosság zömének passzivitásával, sokak tevőleges részvételével e borzalmas tettben mi, magyar keresztény és az ország jelenéért és jövőjéért aggódó állampolgárok történelmi felelősségünknek érezzük, hogy alázattal megbocsájtást keressünk elődeink bűneiért s így tetteink által is hirdessük a megbékélést és a kiengesztelődést.

Aki bűnbánatot érez és bocsánatot kér, nem relativizálhatja az elkövetett bűnt, nem kereshet kibúvókat és nem háríthatja át felelősségét. Magyarország kormányának meghatározó politikusai több nyilvános rendezvényen is egyértelmű, határozott szavakkal megkövették a zsidó közösséget elődeink bűneiért.

Mindezek tükrében az utóbbi hetekben tapasztalt események – melyek mögött a kormányzat által megfogalmazott és a Magyarország Alaptörvénye által legitimizált, a magyar nemzet zsidó honfitársainkkal szemben elkövetett védhetetlen bűneinek immár rendszeres és szándékos félremagyarázása, elferdítése áll– az őszinte bűnbánatot és bocsánatkérést hiteltelenné teszik.

Szükségesnek tartjuk, hogy felemeljük hangunkat a múlt meghamisítása ellen! Szeretnénk mindenkiben felkelteni a személyes kérdést, Én mit tettem volna?” – „Mit tennék hasonló helyzetben?” Hisszük, hogy nemcsak az egyének, de a nemzet erkölcsi hitelét sem az egyszer elmondott, s az azóta is hivatkozott nyilatkozatok határozzák meg, hanem az egyénekből álló társadalom egyes tagjainak véleménye, mely összhangban kell, hogy legyen tetteivel.

Szeretnénk az Örökkévaló útmutatását követni, s a Holokauszt 70. évfordulóján a bűnökkel való határozott szembenézéssel és bűnbánattal keresni nemzetünk megosztottságának gyógyulását, mely hitünk szerint – az Örökkévaló ígérete alapján – a sebek begyógyulásával és országunk meggyógyulásával, erkölcsi felemelkedésével jár – hangsúlyozzák nyilatkozatukban az aláírók.

“és megalázkodik a népem, akik fölött neveztetik nevem és imádkoznak és keresik arcomat s megtérnek rossz útjaikról: akkor hallani fogom az égből és megbocsátom vétküket s meggyógyítom országukat.” (II. Krónikák 7,14 – IMIT – Dr. Bernstein Béla fordítása)

Aláírók:

Wintermantel Balázs, Bánki Miklós, Simonyi Andrea, Láng Edit, Balogh Ádám, Rékai Miklós, Petus Márta, Petus Pál, Andékó Tünde, Sári Gabriella, Budapesti Dávid Sátora Gyülekezet, Vincze Gábor és Horváth Balázs, az Élő Ige Gyülekezet (Budapest) nevében, 'Zúgó szél' Evangéliumi Keresztény Alapítvány, Nemes Pál: Budapesti Dávid Sátora Gyülekezet, dr. Németh Attila: 168 órás imalánc,dr Deák Róbert: Új Lehetőség Alapítvány, Katona Pál: Albániai, Macedóniai, Montenegrói Misszió Központ, Sípos Írisz (Németország), Lengyel Zsuzsa Radnóti Miklós Gimnázium, Tóth Gergely és az Immanuel közösség, Roóz Zoltán (a Soproni Evangéliumi Gyülekezet nevében, Agapé team (Csáki Zoltán és Schwantek Gyöngyi), Csapó Hajnalka.

mazsihisz icon
Szeretnél értesülni új hírekről? Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy mindig friss híreket kapjon!

Ezek is érdekelhetnek

Zsidó világ
Darvas főrabbi: Hol lakik bennünk a Jóisten?